Hakkımızda

1878 Yılında büyük dedemiz aktar Hüseyin Efendi, babasından devraldığı ve çalıştırdığı, minicik bir dükkânda doğdu. Aktar Hüseyin Efendi yokluk yıllarında sattığı şifalı bitkilerle insanlara şifa dağıtıyordu

 

1920'li yıllarda görevi oğlu Dursun Efendiye devretti. Dursun efendi de uzun yıllar babasının izinden gitti ve aktarlık mesleğini özenle devam ettirdi. Şimdi Dede-Nine olanlarımız onun tertiplediği bitkisel tedavi yöntemleri ile sancılarını ve ağrılarını dindirdi.

 

1980'li yıllarda Dursun Efendi'nin torunu Erdoğan Cemil Vanlıoğlu, aile mesleğini devraldı. Uzun yıllar dedesinin birikimlerinden ve tecrübelerinden yararlanan Erdoğan Bey, almış olduğu yüksek eğitimini de kullanarak aktarlık mesleğini daha farklı bir boyuta taşıyıp bugünkü haline getirdi ve Büyük Baharatçı markasını yarattı. 

 

Ve yıl 2015, "müşteri memnuniyetini" şirketin temel ilkesi olarak benimseyen Erdoğan Cemil Vanlıoğlu ve mahdumları gelişen teknolojiden faydalanarak sektöründe büyümeye devam etmektedir. Şuan Malatya merkezinde halka hizmet sunan 4000 metrekarelik mağazasının ötesine geçerek internet ortamından da takipçilerine hizmet vermektedir.

 

Malatya’nın köy ve kasabalarında özenle yetiştirilmiş ve doğallığından hiçbir ödün vermeden işlenmiş olan Kayısı ve benzeri birçok yöresel ürünü, Türkiyenin dört bir yanından araştırılıp toplanan şifalı bitkiler, macunlar, sular, bitkisel yağlar ve daha bir çok bitkisel ürünleri, ve bunların yanı sıra dünya baharat çeşitlerini alıcılarımızla buluşturmaktayız. Sizin gösterdiğiniz ilgi ve destek ile internet satış portföyümüzü daha da genişletip “Aradığınız Her Şey”in adresi olmak için Büyük Baharatçı ailesi olarak var gücümüzle çalışmaktayız.