Şartlar ve Koşullar

Ünvanı : Büyük Baharatçı
Adresi : Nasuhi Caddesi No:5 BATTALGAZİ / MALATYA
Web Adresi : www.buyukbaharatci.com
E-posta : mailbuyukbaharatci@gmail.com 
Telefon Numarası: 0422 321 20 33


Müşteri: www.buyukbaharatci.com’ un satışa sunduğu ürünleri satın alan gerçek ya da tüzel kişi
Fatura: Sipariş sırasında kullanıcının verdiği bilgilere göre düzenlenecektir. Kurumlar fatura bilgilerini, bireyler TC kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru olarak yazmalıdırlar.
Ürünler: www.buyukbaharatci.com tarafından satışa sunulmuş olan tüm ürünler
 
MADDE 2: TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
 
Sipariş ve Teslimat
 
Mesai saati dışında ödemesi yapılan ürünün işlemleri, ödemeyi takip eden ilk mesai saati içinde başlatılır.
www.buyukbaharatci.com üzerinden satışı yapılan ürünler en geç 3-5 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo firmasıyla kullanıcının belirttiği adrese teslim edilir.
Kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden www.buyukbaharatci.com sorumlu değildir.
Kargoda meydana gelebilecek kayıplardan Müşteri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Kullanıcı satın aldığı ürünün kargoda kaybolması durumunda www.buyukbaharatci.com ile irtibat kurarak tekrar talep edebilecektir.
Kullanıcı satın aldığı ürünün teslim edileceği iletişim bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak bildirmekle yükümlüdür. www.buyukbaharatci.com ‘un görev ve yükümlülüğü ürünün alıcıya teslim edilmesinden sonra son bulur.
www.buyukbaharatci.com kullanıcıların kişisel bilgilerini gizli tutmakla yükümlüdür. Kullanıcıların kişisel bilgileri hiçbir kurum veya kullanıcı ile paylaşılamaz.
Teslimat sırasında ürünün kontrol edilmesi tamamıyla alıcının denetimi altındadır. Hasarlı veya ambalajı tahrip olmuş ürünlerle karşılaşıldığında tutanak tutulmalı ve www.buyukbaharatci.com ile hiç vakit kaybetmeden irtibata geçilmelidir. Tutanak tutulmayan ürünlerden www.buyukbaharatci.com sorumlu tutulamaz.
Alıcıya teslim edilen ürünün ayıplı çıkması durumunda kullanıcı en geç 7 iş günü içerisinde: İlk olarak şikayetini www.buyukbaharatci.com ‘a bildirmeli şikayetini takiben şikayetin yazılı belgesi ile ayıplı ürünün teslim edildiği andaki durumunda, orijinal ambalajıyla www.buyukbaharatci.com ‘un anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle www.buyukbaharatci.com ‘a ulaştırılmalıdır.
www.buyukbaharatci.com kullanıcının satın aldığı ürünün özelliklerini bilerek satın aldığını kabul eder. Satın alınan ürünün üyenin isteklerini karşılamamasından www.buyukbaharatci.com sorumlu tutulamaz.
 
MADDE 3: KULLANICI ÖDEME SEÇENEKLERİ
 
Kullanıcılar satın almış oldukları ürünlerin satın almaları gereken fiyatları kapıda nakit, kapıda tek çekim kredi kartı ve online kredi kartı  ile gerçekleştirilen ödemelerde her banka kredi kartı ile tek çekim yapabilirler. Satılan ürünler gıda kategorisine girdiğinden mütevellit yasal yaptırımlar doğrultusunda taksitli işlem yapılmamaktadır.
 
MADDE 4: GERİ ÖDEME
 
 (1) Mesafeli sözleşmelerde ödemenin kredi kartı, banka kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kartın bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 23/2/2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.
 
 
Bilgilerin saklanması ve ispat yükümlülüğü
 
(1) Satıcı veya sağlayıcı, tüketicinin bilgilendirilmesine ve cayma hakkını kullanabilmesine ilişkin sistemi kurmak ve yazılı, sesli veya elektronik ortamdaki bu bilgileri üç yıl boyunca saklamakla yükümlüdür.
 
MADDE 5: CAYMA HAKKI
 
Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.
 
395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.
 
www.buyukbaharatci.com ‘a ürünün teslim tarihinden itibaren en geç 7 iş günü içerisinde ürünün orijinal ambalajı tahrip edilmeden, ürünün tekrar satılabilirliği bozulmadan, ürünün içinde bulunan tüm aksesuarlar eksiksiz ve tahrip olmamış şekilde gönderildiğinde her türlü ürün iade edilebilir. İade edilmek istenen ürünle birlikte ürünün satış faturası ( Tüm kopyaları ile birlikte) bulunmalıdır.
Ürün iade isteğinin tüzel kişiler tarafından yapılması durumunda iade faturası düzenlenmelidir. İade faturası www.buyukbaharatci.com ‘a gönderilmediği takdirde hiçbir şekilde ürünün iadesi gerçekleştirilmez.
Orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir çizik, yırtılma, bant-etiket, kullanılma, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa iade kabul edilmez.
Kozmetik, dermokozmetik ve hijyenik malzemelerde cayma hakkının kullanılabilmesi için ürün ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
www.buyukbaharatci.com kullanıcının ödemiş olduğu tüm bedel ve borç altına sokan tüm belgeleri kullanıcıya iade eder ve satmış olduğu ürünü en geç 10 gün içinde geri alır.
Ürün iadelerinde kargo masrafları www.buyukbaharatci.com ‘a aittir, cayma hakkını kullanarak ürün iadesi ve değişim durumunda kargo masrafını kullanıcı karşılar.
 
MADDE 6: KREDİ KARTI İADE PROSEDÜRÜ
 
İadesi istenen ürünlerde alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa üyeler ürünü kaç taksitle almışsa banka müşteriye ödemesini taksitle yapmaktadır. www.buyukbaharatci.com bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, banka poslarından yapılan taksitli harcamaların üyelerin kredi kartına iadesi durumunda konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına banka tarafından aktarılır. Üyenin satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tutarları ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve üye iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.
 
Kredi kartı ile alınmış mal iadesi durumunda www.buyukbaharatci.com, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği nakit para ile geri ödeme yapamaz.
 
 
MADDE 7: ÜRÜN İADE SÜREÇLERİ
 
İade süreci ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığının belirlenmesini takiben başlar.
Niteliği itibari ile bir defaya mahsus kullanılan ürünler, kopyalanması mümkün olan yazılım ve programlar ,koruma bandı çıkarılmış ürünler ,ambalajı açılmış kozmetik ve dermokozmetik ürünler, kullanılmış mukoza ya da cilde temas eden ürünler ürün ayıplı, kusurlu olmadığı takdirde iade edilemez.
Kullanıcıların iade etmek istedikleri ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için mutlak suretle uygun pakette göndermesi gerekmektedir. Paketlemeden dolayı kargoda oluşabilecek ürün hasarlarından www.buyukbaharatci.com sorumlu tutulamaz.
 
MADDE 8: GARANTİ ŞARTLARI
 
www.buyukbaharatci.com tarafından satılan tüm ürünler ithalatçı veya üretici firmaların garantisi altındadır.
Satın alınan ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup asgari 2 yıldır bazı ürünlerde garanti süresi iki yılın üzerine de çıkabilmektedir. Bu ürünleri ürün detaylarından veya www.buyukbaharatci.com yetkili personelinden öğrenebilirsiniz.
Garanti süresi devam ederken arızalanan ürünün yetkili servisi yoksa ürün www.buyukbaharatci.com ‘a gönderilmelidir.
www.buyukbaharatci.com tarafından satılan tüm ürünlerin içerisinde bulunan kullanım kavuzlarında tüm gerekli bilgiler mevcuttur.
www.buyukbaharatci.com ‘a teslim edilen arızalı ürünün gerekli onarımı 7-15 iş günü içerisinde tamamlanır. Bazı durumlarda ürünler garanti kapsamı dışında kalabilir. Bu durumlar kullanıcı hatalarından kaynaklanan durumlarda ortaya çıkar. (düşme, kırılma, dikkatsiz kullanım, yetkisiz servislerde tamirat gibi) 

MADDE 9: ÜRÜN KULLANIMI

www.buyukbaharatci.com' daki yayınlanan bütün bilgi, görsel ve açıklamalar bilgilendirme amacı gütmektedir. Açıklama kısımlarında belirtilen bilgilerin hepsi detaylıca belirtilen kaynaklardan toplanmıştır ve hiçbir şekilde bir hastalığı teşhis, tedavi, ya da engelleme amacı içermez. Sadece bazı ürünlerin insan sağlığında olabilecek bazı fayda ve zararları belirtilen kaynaklar doğrultusunda ziyaretçilerine iletilmiştir. Ürünlerin kullanımından doğabilecek riskler ve kullanım önerileri kaynaklardan alınmış olup yetkili kurum ve kuruluşlardan da edinilebilir. Raner Ltd Şti. www.buyukbaharatci.com web sitesindeki bilgi, görsel ve açıklamaların yanlış değerlendirilmesinden ve ürünün amacı dışında kullanımı sonucu oluşan zararlı etkenlerden sorumlu değildir.
 
MADDE 10: TEMERRÜT HÜKÜMLERİ
 
Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklanan edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu'nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahip olacaktır.
 
Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı www.buyukbaharatci.com, sipariş konusu mal veya hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa , bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder, bu durumda üyenin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan tüm belgeleri geri iade edeceğini taahhüt eder.
 
www.buyukbaharatci.com ‘un işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri,ulaşımın kesilmesi,yangın, deprem,sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda alıcı, www.buyukbaharatci.com‘un hiçbir sorumluluğu olmadığını,siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir.(kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ise kredi kartına iade için kredi kartına iade prosedürü Alıcı tarafından kabul edilir)
 
 
MADDE 11: YETKİ
 
İş bu sözleşmede oluşabilecek karşılıklı anlaşmazlıklarda Alıcının veya Satıcın yerleşim yerinde bulunan tüketici mahkemeleri yetkilidir.
www.buyukbaharatci.com ile üyeler arasında çıkabilecek anlaşmazlıklarda www.buyukbaharatci.com ‘un her türlü belge ve internet ortamında bulunan her türlü bilgi yazı ve kayıtların kesin olarak delil teşkil edeceğini ve bağlayıcı olduğunu taraflar kabul eder.
 
MADDE 12: SÖZLEŞMENİN SÜRESİ VE YÜRÜRLÜLÜK
 
İş bu sözleşme alıcı ve satıcı tarafın üzerinde anlaşmaları ile üyenin üye kaydı formunu doldurarak siteye üyelik başvurusu yapması üzerine site yöneticileri tarafından siteye üyelik başvurusunun onaylandığı yahut site üzerinden sipariş verildiği tarihten itibaren süre sınırlaması olmaksızın yürürlüğe girmiştir.